Jak rozpoznać toksyczną osobę?

Toksyczni ludzie to tacy, którzy absorbują energię innych i zarażają ich swoją negatywnością. Ten typ osoby widzi wszystko na czarno i zawsze wydaje się być w centrum wszechświata, ignorując osoby wokół siebie, lub nawet sprawiając, że inni czują się winni. Czy uważasz, że jesteś zanurzony/ zanurzona w przyjaźni lub związku tego typu? W tym artykule wyjaśnimy, jak rozpoznać toksyczną osobę.

1. Przede wszystkim należy zauważyć, że nie wszyscy toksyczni ludzie są tacy sami, ich osobowość może być bardzo zróżnicowana, ale prawda jest taka, że wszyscy mają wspólne cechy. Chodzi głównie o ich zdolność do pochłaniania energii innych, nie wnosząc nic pozytywnego do przyjaźni czy partnerstwa, a raczej niszcząc każdy rodzaj zdrowej więzi.

2. Będziesz w stanie rozpoznać toksyczną osobę, ponieważ relacja z nią będzie się męczyć, czyli będziesz czuć się lepiej, gdy dana osoba nie będzie obecna. Dzieje się tak dlatego, że ich obecność niszczy Twoją motywację itp. ponieważ są to puste osoby, które dążą do wypełnienia siebie poprzez wchłonięcie tego, co najlepsze z ciebie. Normalnym będzie, że po przebywaniu z taką osobą poczujesz się wyczerpany lub zdrenowany.

3. Zwykle są to osoby, które głównie mówią o sobie do znudzenia ze względu na to, że wykazują nadmiar ego i zawsze starają się być w centrum uwagi. Mogą też spędzać dużo czasu na narzekaniu lub krytykowaniu tego, co robią inni. Rozstałeś się/ rozstałaś się z toksyczną osobą? Przydadzą Ci się porady dotyczące tego, jak dojść do siebie po rozstaniu.

4. Innym faktem, który może pomóc w identyfikacji toksycznej osoby, jest jej zdolność do zniekształcania rzeczywistości, a nawet sprawiania, że stale czujesz się źle. Są w stanie odwrócić kota ogonem i stać się ofiarą, zrzucając winę na innych.

5. Możesz również wykryć toksyczny związek, gdy dana osoba nie wydaje się cieszyć z sukcesów i radości innych, a raczej okazuje zazdrość lub zawiść. Nie są w stanie odczuwać satysfakcji z tego, że innym ludziom dobrze się wiedzie.

6. Toksyczni ludzie będą więc wierzyć, że świat jest przeciwko nim i nigdy nie wezmą pod uwagę, że ich postawa może być odpowiedzialna za ich sposób widzenia rzeczy. Prawdopodobnie nie są nawet świadomi tego, jak się zachowują, ale jeśli wykryjesz, że jesteś w toksycznym związku, koniecznie podejmij działania.